Teknoloji

Rekabetçi Bir Hayatta Kalma Deneyimi Geliyor: StrangerZ

 
Lost Frame Development tarafından geliştirilen ve yayınlanan hayatta kalma, korku, macera oyunu StrangerZ, 3 Kasım’da çıkıyor.
 
Çok oyunculu hayatta kalma oyunlarıyla ön plana çıkmaya hazırlanan Kasım, bu oyunuyla bizlere yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor. Oyunda free to play bir yapı mevcut ve bu ücretsiz yapı ile oyuncu her gün burada yer alabiliyor ve aynı zamanda bu yapımı tamamen ücretsiz bir şekilde deneyimleyebiliyor. Dolayısıyla burada oyuncular herhangi bir ücret ödemeden oyuna giriş yapabiliyor ve arkadaşlarıyla birlikte heyecanlı bir hayatta kalma mücadelesine girişebiliyorlar.
 
Diğer çok oyunculu oyunlarda olduğu gibi bu oyun da benzer bir yapıya sahip. Oyunda iki farklı takım bulunuyor; bir takım kovalıyor, bir takım ise kaçıyor. Oyunda hayatta kalmak için elimizden geleni yapmaya başlıyoruz ve elimizdeki çevresel unsurları ve eşyaları en iyi şekilde kullanmaya başlıyoruz. Takım arkadaşlarınızla sabaha kadar oynayabileceğiniz ve farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz oyunda, yabancılara karşı oynayabiliyor ve aynı zamanda bu yabancılara karşı hayatta kalmak için elinizden geleni yapmaya başlıyorsunuz.
 
Rekabetçi sistemle birlikte ligi atlayabilirsiniz.
 
 
 
Öte yandan oyunda rekabetçi bir yer ediniyor. Bu nedenle rekabetçi yapı içerisinde yükselerek bir nevi lig atılımına doğru ilerleyebiliriz. Rütbeleri tırmanarak daha üst sıralara çıkabiliriz ve aynı zamanda burada daha zorlu oyuncularla da karşılaşabiliriz. Rekabetçi yapıda da biliyorsunuz ki lig ilerledikçe oyun zorlaşıyor ve burada daha iyi oyuncularla, daha iyi takımlarla karşılaşabiliyoruz, aynı zamanda burada bu yapıyla da karşılaşabiliyoruz. Burada kaldığımız süre boyunca istediğimiz zaman karakterimizi güçlendirebilir ve seviye atlayabiliriz. Bu tür bir rekabetçi yapı, takım arkadaşlarımızla birlikte hayatta kalmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya başladığımız oyunda da mevcut.
 
Çevrimiçi unsurlarla ön plana çıkmaya hazırlanan oyun aynı zamanda dehşet verici unsurlar da barındırıyor. Bu yapı, oynaması ücretsiz içerikleri içerir. Elbette bu içeriğe farklı Premium paketler de dahil edilebilir ancak şu anda paketlerin yer alıp almadığından emin değilim ancak ileride geliştirici grubun oyun içerisinde farklı paket ve ekipmanlarla kazanabileceği bir yapı olabilir. bize aktarıldı. Dolayısıyla oyunu oynamak ücretsiz ancak oyun içi satın alımlarla desteklemek oldukça mümkün görünüyor. Kadrolarla tüm oyuncuları hayatta tutmaya çalıştığınız oyunda farklı takımlarla oynayabilir aynı zamanda bu oyuncuları öldürerek istatistiklerini yükseltebilir ve bu sayede sıralamamızı ve sıralamamızı yükseltebilirsiniz. rekabetçi sıralamalar. Yukarıda da belirttiğim gibi rütbeniz yükseldikçe daha güçlü ve tecrübeli oyuncularla karşılaşabiliyorsunuz.
 
Hem kaygı hem eğlence dolu bir yapı
 
 
 
Eğlenceli ve aynı zamanda sürükleyici bir korku yapısında arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla grup oluşturabilir ve bu grupla liglerde yer alabilirsiniz. Lobi boyutu farklı şekillerde karşımıza çıkıyor ancak burada bir lobiye karşı bir lobiyi veya üçe karşı bir lobiyi seçebileceğinizi söyleyebiliriz. Lobide bir oyuncu Yabancı, diğer oyuncular ise normal hayatta kalanlardır. Yabancı karakteri elbette diğer oyuncuları avlamak için burada, diğer karakterler ise burada hayatta kalmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
 
Bu tip yapılara elbette başka oyunlarda da rastlanıyor ancak oyunda kendine has mekanikler ve oyun içi unsurlar mevcut. Bu unsurlar sayesinde kendinizi farklı bir oyunun içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Aslında oyunlar neredeyse pek çok açıdan birbirlerinden ilham alınarak geliştiriliyor ve bu bağlamda yapacağınız saldırılar elbette benzer olabilir. Bu nedenle bu tür oyunları oynamanızı tavsiye ediyoruz ve arkadaşlarla oynamanın gerçekten eğlenceli bir yapı olduğunu görebiliyoruz.
 
Geliştirici gruba göre oyunun oynanış kısımları eğlenceli ve heyecanlı görünüyor. Yani hem arkadaşlarımızla hem eğlenip çığlık atabiliyoruz, hem de kaygı unsurlarıyla burada yerimizi alabiliyoruz. Öte yandan yukarıda da belirttiğimiz gibi lobide dilediğiniz gibi gruplar oluşturabilir ve burada farklı oyuncularla tanışabilirsiniz.
 
İki farklı küme var
 
 
 
Oyundaki asıl amacınız 12’den 6’ya kadar hayatta kalmak ve aynı zamanda evinizi savunmaktır. Yukarıda da bahsettiğim gibi üçe karşı bir modunda bir Yabancı var. Oyunda bu oyuncu konağa veya eve girmeye çalışırken, diğer Survivor’lar yani normal oyuncular da bu evi savunmaya, kapılarını ve bacalarını tamamen kilitlemeye çalışıyorlar. Bu nedenle Stranger isimli karakter bu oyuncuları avlamak için elinden geleni yapıyor ve bu korunaklı evi tamamen açmaya çalışıyor. Bu nedenle burada yapacak çok işiniz var. Bir yandan kapı ve pencereleri çevredeki elemanlarla kapatabilirsiniz. Bir yandan da buraları savunmaya çalışıyorsunuz. Kısaca bu tarz bir emeğin oyuna dahil olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca oyunu kazanmanız durumunda farklı oyun içi eşyalarla karşılaşabilir ve bu eşyalarla çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Dolayısıyla bu tarz oyunda ödüllendirici bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.
 
Oyunda iki farklı kümeden bahsetmek gerekirse, oyunda hayatta kalan bir küme var ve bu kümede de farklı oyuncular bulunuyor. Hayatta kalanlardan oluşan bu grup, kendilerini Yabancı isimli kişiden kurtarmak için ellerinden geleni yapacaktır ve burada grup içinde uyum bulmaları gerekmektedir. Oyunda her oyuncunun satın alıp envanterine ekleyebileceği çeşitli kilitler bulunmaktadır. Bu kilitler sayesinde hem pencereleri hem de kapıları kilitleyebilirsiniz, aynı zamanda bu kilitleri doğru kullanmanız da gerekir. Elinizde sınırlı malzeme ve kilit olduğu için bunları doğru ve gerçek yerlere yerleştirmeniz gerekiyor ve bunları ne kadar stratejik bir şekilde yerleştirirseniz bu oyunda o kadar korunursunuz.
 
 
 
Oyundaki asıl amacınız bu hayatta kalan grupla mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalmak ve pencereleri zamanında kilitlemeyi başarmaktır. Tabii ki oyunun başında süre başlıyor ve kısa sürede bu yerleri kilitlemeniz gerekiyor. Oyun sadece bir kilit değil, aynı zamanda bir güvenlik sistemi, spot ışıkları ve daha fazlasını da içeriyor. Bu çevresel unsurlarla oyundaki yerinizi alabilir ve bu sayede oyun içerisinde kendi bölgenizi korumaya çalışabilirsiniz. Oyunda bir evin içerisinde bulunuyorsunuz ve hayatta kalanlardan oluşan bir grup olarak bu ev içerisinde bölgenizi savunmaya ve korumaya çalışıyorsunuz. Yani kısaca söylemek gerekirse hayatta kalanlar grubunda olduğunuz sürece bu işlemleri yapmanız gerekiyor ve burada böyle bir yapıyla bir arada karşılaşabiliyorsunuz. Durum böyle olunca kendinizi korumak ve en uzun süre hayatta kalmak için elinizden geleni yapmak üzere yola çıkıyorsunuz.
 
Son olarak oyunda bu durumdan bahsedecek olursak, belli bir süre sonra Yabancı tekrar bölgenize gelmeye başlıyor ve aynı zamanda sabah 6’ya kadar hayatta kalmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Belirli bir süreye ulaştığınızda oyunu kazanıyorsunuz ve ayrıca çeşitli ödüller de kazanabiliyorsunuz.
 
 
 
Şimdi Yabancı tarafına geçelim. Bu bölümde her oturumun başında bir oyuncu bu karakter olarak lobide bulunuyor ve bu da hayatta kalanlara karşı oyunun gidişatını değiştirebiliyor. Lobide bu kişiyi seçebiliyor ve böylece oyunun başlangıcı bu şekilde tamamlanıyor ve karşımıza bu şekilde çıkıyor. Oyundaki amacımız hayatta kalanların evlerine girip hepsini öldürüp yok etmektir. Eğer oyuna Yabancı olarak giriyorsak asıl amacımız bu ve aynı zamanda kilitledikleri pencerelerden, kapılardan ve diğer parçalardan içeri girmeye çalışıyoruz ve onları avlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Dolayısıyla oyunda bu tip bir yapı mevcut ve bu sayede oyunda sabotaj süreçlerini başlatıyoruz ve aynı zamanda bize kurulan tuzakları da etkisiz hale getirmeye çalışıyoruz.
 
Örneğin oyundaki Yabancı olarak hayatta kalanları zor durumda bırakmak için evin elektriğini kesebilir, etrafı karanlık hale getirebilir ve hareketlerini kısıtlayabilirsiniz. Bu nedenle evin elektriğini kestiğinizde ortam kararıyor ve hayatta kalan oyuncular paniğe kapılabiliyor ve belki de ne yapacaklarını bilemiyorlar. Bu sayede panikleyen hayatta kalanları ortadan kaldırabilir ve aynı zamanda eve girmek için en uygun zamanı bekleyebilirsiniz. Bu nedenle evin elektriğini kesmek ve çevreyi karartmak için çeşitli sabotaj işlemleri de oyunda yer alıyor. Bunları dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz gibi aynı şekilde farklı sabotaj süreçleriyle hayatta kalanları da zor durumda bırakabilirsiniz. Ancak tabi ki bu Sabotaj süreçlerini bilinçli bir şekilde kullanmanız gerekiyor ve bunları gerçek mekanlarda, doğru zamanda kullanmak çok değerli.
 
Kısaca özetlemek gerekirse Yabancı karakterinin bu formda bir yol haritası bulunuyor. Yani hayatta kalanları avlayarak oyunu kazanmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla hangi takım kazanırsa kazansın, o takım farklı ödüllere sahip olabilir ve böylece oyunda bir üst lige çıkabilir.
 
 
 
Yukarıda da belirttiğim gibi oyun sıralamalı ve rekabetçi bir yapıya sahip. Bu sıralama ve rekabet olayı tabi ki oyundaki rütbelerle birlikte karşımıza çıkıyor ve diğer rekabetçi FPS oyunlarından da aşina olduğumuz bir yapı var. Mesela oyun içerisinde en düşük ligden en üst lige geçmeye çalışıyoruz ve bu liglerle birlikte kendi sıralamamızı yükseltebiliyoruz. Oyunun içinde olduğumuz sürece daha üst liglere çıkmak için çabalıyoruz ve buradaki maçları kazanarak bu sıralamada üst seviyelere ulaşabiliriz. Bu sıralamalar elbette oyuncularla birlikte oynayarak ilerleyebiliyor ve diğer oyuncuların beceri seviyelerini de belirleyecek şekilde buradalar.
 
Oyunda farklı dönemler mevcut ve bu dereceler dönem başında sıfırlanıyor ve kendi sıralamanız da burada belirleniyor. Elbette en alt ligden en üst lige çıkmak için çok çabalıyorsunuz ve maçları kazanarak hem ödüllerin tadını çıkarabiliyor hem de bir üst lige çıkabiliyorsunuz. Bu kademeler arasında ilerledikçe beceri seviyenize bağlı olarak daha güçlü bir yapıyla karşılaşıyorsunuz ve ne kadar çok oyun kazanıp ustalaştıkça burada o kadar tecrübeli oyuncular haline geliyorsunuz ve bir süre sonra buradaki konumunuzu güçlendirebiliyorsunuz. Daha güçlü bir oyun ortamıyla. Yine oyunu dilediğiniz zaman yakın arkadaşınızla oynayabilir veya buraya tamamen rastgele oyuncularla katılarak güvenli kişilerle ilerleyerek oyunda en üst seviyelere en iyi şekilde ulaşabilirsiniz.
 
 
 

Oyunda ayrıca seviye sistemi mevcut ve bu seviye sistemi ile karakterinizin seviyesini arttırabildiğiniz gibi yeni özelliklerin ve yeni ekipmanların da kilidini açabiliyorsunuz. Bu ekipmanın kilidi ile kendinizi daha güçlü bir konuma getirebilir, farklı kilit sistemleri ve sabotaj sistemleri ile burada yerinizi alabilirsiniz. Oyunda hayatta kalanlar mutlaka seviye puanı kazanabiliyor ve bu seviye puanı kazanımı ile farklı yetenekler elde edebiliyorsunuz. Elbette bu beceri puanları oyun içerisinde satın alınamaz, ancak oyun kazanılarak ve başarılı çalışmalar yapılarak elde edilebilir. Bu nedenle oyunda böyle bir sistemin bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Geliştirici ekibe göre gerçekçi grafiklerle arka plan seslerini hoş bir şekilde harmanlayacak bir yapıyı da bizlere sunmak istiyorlar. En iyi performansla oynayabileceğimiz üretimde
 
Unreal Engine 5 oyun motoruyla yeni nesil bir deneyim aktarmak ve aynı zamanda oyundaki verimliliğimizi artırmak istiyoruz. Bunun dışında gerçekçi grafikler ve ilgi çekici animasyonlar ile ilerleyebileceğimiz prodüksiyonda yukarıda bahsettiğim biçimde hayatta kalma mücadelesi vermeye başlıyoruz ve aynı zamanda elimizden gelenin en iyisini yapmak için yola çıkıyoruz. Bu tür oyunları seviyorsanız ve arkadaşlarınızla gerçekten eğlenceli bir deneyimin kilidini açmak istiyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Bunun dışında yukarıda da belirttiğim gibi oyunun 3 Kasım’da çıkacağını söyleyebilir ve bu oyunu farklı PC sistemlerinde deneyebilirsiniz.
 
 
 
Şu anda oyunun Steam sayfası açık olup dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün oyundan haberdar olabilirsiniz. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız yukarıda da belirttiğim gibi uzunluğuna göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Ayrıca istek listenize ekleyebilir ve oyunun çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Bunun dışında önceki haberlerimde de belirttiğim gibi istek listenize eklediğiniz oyunlar e-posta adresinize bildirim yoluyla gönderiliyor, böylece oyun hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.
 
Aynı şekilde şunu da burada belirtmek isterim. Dilerseniz aşağıdaki oynanış fragmanına ve içeriklerine göz atabilir ve böylece oyunun nasıl bir şey olduğuna dair fikir edinebilirsiniz. Ancak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oldukça güzel bir yapı ile karşımıza çıkacağını söyleyebilirim, siz de bu macera ve hayatta kalma deneyiminde yerinizi alıp arkadaşlarınızla bu deneyime adım atabilirsiniz.
 
 
 
Oyun hakkında anlatacaklarım şimdilik bunlarla sınırlı. Elbette oyun çıktığında en iyi deneyimi bu şekilde elde edebilir ve belki de oyun hakkında bir inceleme yazabiliriz. Bunun dışında eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmından belirtip niyetinizi burada dilediğiniz gibi ifade edebilir, hatta kullanıcı adınızı da buradan verip oyundaki diğer arkadaşlarınızla bir olup maceraya atılabilirsiniz. bu şekilde birlikte. Oyun aslında yukarıda da belirttiğim gibi ücretsiz oynanabilen bir yapıyla çıkmaya hazırlanıyor bu nedenle herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.
 
Son olarak Steam sayfasında oyunun demo versiyonu yer alıyor. Bu demo versiyonunu dilediğiniz gibi ücretsiz olarak indirebilir ve oyunun bir bölümünü ücretsiz olarak oynayabilirsiniz, böylece oyunu nasıl edindiğinizi buradan görebilirsiniz. Dolayısıyla bu demo sürümü biz oyuncular için çok önemli ve bu nedenle bu demo sürümünü deneyerek oyunu satın alıp almayacağınıza ve istek listenize ekleyip eklemeyeceğinize karar verebilirsiniz. Bu nedenle bu demo versiyonu oldukça önemlidir.
 
oyun fragmanı
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort